8 медала и купа за трето място за ориентировачите на „Компас 1994”

8 медала спечелиха състезателите на хасковския спортен клуб „Компас 1994” от състезанията по спортно ориентиране за наградите на Мини „Марица Изток”, които се проведоха в района на Старозагорски минерални бани през почивните дни.

В надпреварата участваха над 15 възпитаници на Тодор Стратиев, който председател и треньор в хасковския клуб. Състезателите му

завоюваха общо 3 златни, 1 сребърен и 4 бронзови медала, както и още няколко класирания в призовите шестици.

На първо място се класираха Ванеса Бъчварова – 12 г., Николай Попов – 40 г. и Даниел Йорданов – 10 г., който във втория ден спечели и сребърен медал. По два бронзови медала заслужиха Габриела Нанева – 18 г. и Димитър Йорданов – 14 г.

С постигнатите си резултати хасковлии се класираха на трето място в комплексното класиране, в което участваха 20 клуба от страната. „С това нашият отбор постигна поставената си висока цел“, каза Тодор Стратиев.