Българи, юнаци! Волейболистите победиха олимпийския шампион

Изображение 1 от 2

Волейболът отново вдигна България на крака! Националите надвиха 3:1 (25:22, 25:19, 23:25, 25:18) олимпийския шампион Бразилия във Варна. Над 5000 зрители видяха най-силния мач на нашите в Световната лига срещу най-силния тим на новото време.

Българите дръпнаха с два гейма напред след уникална игра на всички в отбора. Специални поздравления за Розалин Пенчев, който е със сравнително малък опит, но буквално съсипа бразилците от атаки и блокади. Любопитното е, че на игрището до него беше и брат му Николай Пенчев.

Само в третата част Бразилия, която остави някои титуляри да почиват, успя да доминира и заслужено да спечели. Това само ядоса "лъвовете" ни,  които буквално смазаха гостите в четвъртия гейм.

Припомняме, волейболистите ни победиха световния шампион Полша в първия си мач във Варна с 3:2 гейма (25:16, 20:25, 19:25, 25:23, 16:14), а в събота вечер България отстъпи на Канада с 1:3 гейма (25:27, 28:30, 25:21, 23:25).

По-рано вчера Полша победи Канада с 3:1 (25:21, 27:25, 20:25, 25:19 ) в третия си мач от група Е1 на турнира от Световната лига по волейбол във Варна. С това волейболистите на „Дружина полска“ записаха първи успех в зала „Конгресна“, след като в предишните срещи отстъпиха на България с 2:3 и на Бразилия с 1:3 гейма.