Сребро и бронз записаха в сметката си приложните колоездачи от Първомай

Изображение 1 от 5

Състезателите от Общинския център за обучение на деца и ученици по безопасност на движението и приложно колоездене при Община Първомай, с треньори Минко и Ваня Павлови, постигнаха много повече от поставените им цели и се завърнаха от I-я кръг на Републикански шампионат завоювайки отборния бронз. Петокласникът Йордан Начев постигна и най-доброто класиране от всички първомайски ученици, заемайки второто място в индивидуалното класиране пори момчетата.

На 21 и 22 април 2017 г. в гр. София стартира I кръг от  надпреварата на 26 Републикански шампионат по приложно колоездене по правилата на Международната федерация по автомобилизъм(FIA) и Международния алианс по туризъм(AIT) за деца от 10 до 12 години. Над 60 състезатели включени индивидуално или в  11 отбора от столицата и страната премериха сили в администрираното от Съюза на българските автомобилисти(СБА) състезание. Негов домакин тази седмица беше Автомобилен Клуб „Север“ гр. София, който в тези два дни чества 25 години от своето създаване и 20 години от старта на настоящото съревнование. Това беше повод  всички участници и техните треньори да получат юбилеен медал „25 години Автомобилен Клуб „Север“ гр. София“ и куп предметни награди от организаторите. В срещата, на която присъстваше елита на този спорт в България, участваха успешно и състезателите от Първомай. Те спечелиха първото място „още в съблекалните“ в състезанието, администрирано от  Българския червен кръст(БЧК). То е част от голямата надпревара и това позволи на следващия ден нашите състезатели да докоснат и бронзовата купа в комплексното отборно класиране. Индивидуалното представяне на нашите участници също беше на ниво. Йордан Начев от Vб клас на СУ „Проф. д-р Асен Златаров“ счупи дългогодишния карък на вечно четвъртите индивидуални и отборни места за първомайци в този град и сложи сребро на гърдите си. Малко късмет не стигна на Данчо да завоюва златото – той остана след няколко проведени баража и равен брой точки с победителя. Изключително достойно се представи и Георги Иванов от Vа клас на ОУ „Св.Св. Кирил и Методий“, който се класира четвърти на нищожните три точки от бронзовия медалист и на осем от първенците. Момичетата ни Яна Иванова от IVa клас на ОУ „Христо Ботев“ село Градина и Мария Попчева от III клас на НУ „Христо Ботев“ гр. Първомай, се подредиха съответно на осмо и единадесето място, но според треньорите им Минко и Ваня Павлови това е отлично класиране за тях, имайки предвид недостатъчния състезателен опит който притежават. Малко по-назад в крайното индивидуално класиране останаха най-малките ни представители – Камелия Костадинова и Иван Попов, за които настоящето състезание беше първи сблъсък с представители на този спорт. Всеобщо е мнението, че бъдещето е пред тях. А то не е далече, защото през следващите два месеца предстоят състезания в Челопеч, Ботевград, Благоевград, Търговище и първото от 30 години международно състезание в България, което ще се проведе на 23-24 юни 2017 г. в … град Първомай.