България изпусна победата срещу Италия

Националният отбор на България по футбол завърши наравно 2:2 на стадион "Васил Левски" с тима на Италия, като двата отбора си поделиха по една точка за класирането в група "Н". Двубоят се игра при непрекъснат дъжд, а едва около 10 000 фенове подкрепяха "лъвовете" от трибуните.

Срещата започна много зле за "лъвовете", които изоставаха с 0:1 още в 4-ата минута, след като при груба грешка на вратаря Николай Михайлов, Йордан Минев си отбеляза автогол.

Все пак българския тим се съвзе бързо и още в 11-ата минута изравни чрез Ивелин Попов, коойто се разписа с хубав удар от границите на наказателното поле.

Още 6 минути по-късно Мицански направи обрата пълен, след асистенция на Георги Миланов. До края на първото полувреме България имаше още няколко добри ситуации, но до трети гол така и не се стигна.

През втората част гостите постепенно поеха инициативата и макар и късно успяха да изравнят за 2:2 чрез резервата и дебютант Едер (84`).

Така адзурите изпуснаха отстъпиха на второ място с две точки пасив спрямо Хърватия, докато България остава четвърта в група "Н" с пет пункта - на 4 зад Норвегия.