Хасково разгроми Рилецо с 15 точки разлика

Женският баскетболен тим на Хасково разгроми гостите от Рилски спортист с 15 точки разлика в зала Дружба. Това е 11 поредна победа за момичетата на треньорката Елена Станкова, която ги закотвя на първото място в класирането, поделено с Нефтохимик. Двата отбора са с еднакъв баланс 11-3. Рилски спортист пък остава на предпоследно място с 3-11.

Домакините дръпнаха в резултата след 5-тата минута и постигнаха комфортен аванс. 15-те точки разлика в края на първата част леко поуспокои хасковлийки и гостите успяха да свалят пасива си до 10 точки, като разликата се запази до последната част, когато домакините отново натиснаха. В края на мача направиха добра серия и постигнаха категорична победа 76-61. В следващия кръг хасковлийки ще гостуват на Левски, докато Рилецо ще играе с Дунав в Русе, като преди това двата тима ще се срещнат и в мач за Купата на България.